Hledají se členové (Praha, stř. Čechy, Brno) - LH a šerm, doba železná střední Evropy - KELTOVÉ

web: [dobazelezna.wz.cz]

Vážení a milí nadšenci do historie a starých tradic,
toto „oznámení“ si klade za cíl oslovit ty z Vás, kteří by se rádi připojili do projektu, resp. zájmového sdružení, zabývající se především dobou železnou ve střední Evropě. Jinými slovy se tu snažím dát do kupy lidi, kteří by si chtěli „hrát“ a svým způsobem na akcích i žít jako Kelti - Bójové. Snahou by mělo být, co nejvíce se přiblížit pojmu Living History (LH).

Definic pojmu Living History je mnoho, ale žádná skupina, kterou znám, nesplňuje její idealistickou podstatu, neboť by skutečně osazenstvo muselo chodit asi nahé :) a mlátit se sekeromlaty, případně kyji. Proto, jsem zde záměrně zmínil slůvko PŘIBLÍŽIT SE.

Mnozí si LH často zaměňují s šermem, ovšem pojem LH zaštiťuje mnohem více – nejrůznější řemesla, stavební techniky, odívání, vaření (velmi oblíbená část) a co se Keltů týče tak se mohou i napodobovat různé rituály. Nedílnou součástí jsou i různé experimenty, jejich výsledky by se dokonce za jistých okolností daly publikovat v odborných článcích.

Vize představovaného projektu je tedy najít ty z Vás, kteří by si občas našli čas sejít se a v prvé fázi si rozdělit funkce a si osvojit různé techniky řemesel a boje. Jádrem našeho snažení by však měl být (alespoň pro pánské osazenstvo) boj - šerm. Je to patrně nejakčnější záležitost, které mnozí z Vás propadnou a k tomu postupně můžete přibrat i některá z řemesel. Až se naše skupina trošku vystříbří, jezdili bychom na různá setkání, mezi něž, pokud se domluvíme, mohou patřit akce v Itálii a Rakousku, kde si to rozdáme s Římany ... no a večer po vyhrané bitvě složíme zbraně a půjdeme se s přeživšími „soky“ opít. A uvědomte si jednu věc, označovat se za LH skupinu, znamená dělat našemu zájmu čest, a mezi tyto pocty patří např. i prezentace na veřejnosti.

Co se tréninků týče, tak je tu možnost chodit trénovat s vikingskou skupinou, která však LH nedělá, GARM (www.garm.wz.cz). Takže hned od začátku už můžeme se zacvičovat v boji.

Co se vybavení týče, tak s tím nemějte starosti, doporučím výrobce tak, abyste to měli za minimální cenu = výrobní.

Už je toho tady napsané dost, tak bych rád to nějak sesumíroval, ale ještě před tím, chci všechny ujistit, že to, že incijuji vznik tohoto uskupení nadšenců, neznamená to, že tomu chci šéfovat .... ani omylem. Důraz by měl být kladen na individuality a žít ve skupině svobodně s rovnocenným hlasovacím právem. Pochopitelně si musíme vytvořit nějakou kostru, na které to bude fungovat, ale to už probereme někdy při osobním setkání.

Jistá pravidla, respektive vodítka, která Ti pomůžou se rozhodnout, zda se mi ozvat nebo ne, by asi měla být stanovena ještě předtím, než se mi budete ozývat. Čili zde jsou:


- nejideálnější by bylo, kdybys byl/a z Prahy či okolí (tréninky ...)

- co se věku týče, tak bychom jej mohli stanovit na 17 a výše, i šedesátiletý chlapík může být přijat ... např. jako Druid :)

- ženy nešermují :)

- páni se neoblékají do dámských šatů

- když už se někdo pustí do šermu, asi by na to měl mít alespoň minimální fyzické dispozice, nevypadalo by to na vystoupeních moc efektně kdyby se tam kutáleli tlouštíci anebo úplná vyžlátka

- kompletní vybavení není na začátku fungování podmínkou, pač to ještě nebudeme vystupovat, ale jakmile tato doba nastane, musíme být už všichni kompletní

- o přijetí či nepřijetí postupně přicházejících členů rozhodují všichni ti, kteří už ve skupině fungují

- pokud jste věřící (křesťani), tak si vstup do skupiny 100 x rozmyslete ... jistě chápete význam tohoto sdělení :) PAGAN GODS

- vydělané penízky by se měly obratem vrátit do skupiny – vybavení, cesty atd.

- účast na akcích je dobrovolná, a to i tréninkách, nikdo nikoho do ničeho nutit nebude, mnozí z Vás budou studovat či pracovat, je to vše do pohody, kdo jak bude mít chuť

- šerm by měl být ne scénický, ale bojový (trénovat se bude i s dřevěnými meči na římský způsob s rukou zavázanou za zády)

- naše skupina by měla mít i specifikum, že během vystoupení se nebude mluvit česky, ale jazykem gaelic (irsky, příp. skotsky) ... jde nám o maximální autentičnost

Těším se na odpovědi.Krak.

Telefon: 606 326 270
Email: dobazelezna@seznam.cz

BRNĚNSKÁ ODNOŽ

Na základě "roztoušenosti" zájemců po celé ČR jsme se rozhodli stanovit styčného důstojníka :) VENTILA pro Moravu, který pobývá ve městě Brno. V Brně se tedy bude profilovat druhá skupinka Keltů. Počítáme se společnými výjezdy a akcemi. Pomozte Ventilovi postavit důstojný oddíl.

Kontakt: tel. +420 - 775 - 245122, email: ventil@mikrovlnka.sk, ICQ: 288585006